Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım Hizmeti Almakta Kararsız mı Kaldınız?

Kurumsal Web Tasarım sayesinde müşterilerinize, rakiplerinizden farklı olduğunuzu kanıtlarsınız.

İnanıyoruz ki; kaliteli referanslara sahip web ajansları sadece kurumsal web tasarıma önem verir ve imajınızı müşterilerinize kurumsal bir şekilde yansıtır.

FuyaSoft prensip olarak Kurumsal Web Tasarım konusunda buraya sayfalarca yazı yazmak yerine müşteri referansları ile cevap vermeyi tercih eder.

 

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Günümüzde kurumsal web sitelerinin önemi yadsınamaz. Aynı bir firmanın logosu, kartviziti ve diğer kurumsal kimlikleri gibi web siteleri de firmanın kimliğidir. Günümüzde oldukça önemli bir hale gelmesi kurumsal web tasarımı nedir sorusunu da gündeme getirmektedir.

Bir firmanın kurumsal web tasarımı hazırlanırken firma hakkındaki bütün bilgileri çok iyi anlamak gerekir. Firmanın duruşunu tam olarak yansıtabilmek adına birtakım ön çalışmalar yapılır. Daha önce hazırlanmış web tasarımları varsa onlar da incelenir.

Firma duruşunu net olarak belirtmek mi istemektedir yoksa daha yuvarlak hatları olan bir web tasarımı mı istiyordur. Yapılan bütün bu ön çalışmalar firmanın doğru anlaşılmasını sağlamak içindir.

Kurumsal Web Tasarım

 

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Kurumsal Web Tasarım hizmeti alındığında o web sitesinin en önemli özelliği kullanıcının kolay ulaşabilir olmasıdır. Firmalar kurumsal web tasarım nedir sorusunu sorup en iyisini isterler.

İyi bir web sitesinin yansıması diğer web sitelerinde de sürdürülmelidir. Kullanıcıların kafasını karıştırmamak adına bu çok önemlidir. Kullanıcı ana sayfada ulaştığı bir linke alt sayfalarda da ulaşabilmelidir.

Web sitesinin navigasyon  uyumlu olması önemlidir. Sitenin rengi ve stili kullanıcıyı yormayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Menü isimleriyle kullanıcı doğru yönlendirilmelidir. Bunların hepsi çok önemlidir fakat hızlı çalışmayan bir web sitesi istenilen amaca ulaşamaz.

Kurumsal web tasarımları günümüzde firmaların faaliyetlerini sürdürüp çok sayıda insana ulaşabilmesinin en önemli aracı haline gelmiştir. Bu nedenle firmaların iyi bir web tasarım ajansıyla çalışması avantajlarına olacaktır.

 

 

Kurumsal Web Tasarım

Adım Adım Kurumsal Web Tasarım Hizmeti

Web tasarım yapım süreci birçok aşamadan oluşur. Bu aşamaların hepsine müşteride yapan kişilerde uymalıdır. Çünkü bu süreçte sadece web tasarımcılara değil müşteriye de bazı görevler düşmektedir. Bu süreci şu şekilde özetleyebiliriz:

  1. Öncelikle ilk aşamada müşteri çok dikkatli dinlenmeli ve müşterinin istekleri özümsenmelidir.
  2. Bu sürecin ardından ise müşterinin isteklerinden hangisinin mantıklı ve yapılabilir olduğu ve neler değiştirilirse daha sağlıklı sonuçların ortaya çıkacağı müşteriye aktarılmalıdır.
  3. Sonrasında müşteri ile ortak bir karara ulaşılır ve web tasarım süreci başlar.
  4. Öncelikle grafik tasarımcılar sitenin içeriklerini ve görsellerini yükleyerek sitenin ilk temellerini atar. Atılan bu temeller üzerine sitenin geri kalanı oluşturulur.
  5. Sonraki aşamada ise web sitesini kodlayanlar devreye girer. Bu süreçte sitenin ara yüzü, sekmeleri, yani sitenin fonksiyonelliğini oluşturan temeller atılır.
    Web yazılım ve grafik tasarım sürecinde müşteriyle verdiğiniz ortak kararları uygulamanız ve sitenin temellerini ona göre atmak çok önemlidir.
  6. Bu üstteki aşamalar kurumsal ve profesyonel web tasarım temelleridir. Bu temellerin sağlam olması için FuyaSoft gibi profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalışmanız önem arz etmektedir.
  7. Temelleri atılan sitede sonraki aşama gerekli testleri yapmaktır. Site geçici şekilde hosting edilir ve kodlama ve grafik tasarım sürecinde yapılan şeylerin stabil çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Ortaya çıkan hatalar geri dönüşler ile düzenlenerek ortaya kusursuz ve stabil bir website çıkması sağlanır.
  8. Web tasarımı yapım süreci genel hatlarıyla bu şekildedir. Bu süreçte web sitesini yapan ekibin iyi bir iletişime ve yardımlaşma becerilerine sahip olmaları önemlidir. Bu yüzden web tasarımı yapım süreci aşamalardan oluşur ve her aşama sağlam temeller üzerine kurulu şekilde yapılmalıdır.
Kurumsal Web Tasarım Hizmeti Almakta Kararsız mı Kaldınız?