SSL Sertifikası

SSL Sertifikası

SSL sertifikası ile Google arama sonuçlarında yükselin, web sitenizin güvenliğini garanti altına alın!

Anında Kurulum
Tüm Bankalarla Uyumlu
Güvenlik Mührü
Tüm Tarayıcılarla Uyumlu
comodo-small

Hangi SSL sertifikasını seçmelisiniz?

SSL sertifikası seçerken web sitenizin türü ve kullanım amacına göre tercihler yapmanız, ihtiyacınıza en uygun güvenlik sertifikasına sahip olmanızı sağlayacaktır. Örneğin kişisel bir web sitesine sahipseniz ve arama motoru sıralamalarınızı güçlendirirken, sitenizi ziyaret eden kullanıcılara güven vermek istiyorsanız DV (alan adı doğrulama) SSL sertifikaları tercih edebilir, e-ticaret projeleriniz ve orta – büyük ölçekli işletmeleriniz için şirket ve iletişim bilgilerinizi de doğrulayan EV (genişletilmiş doğrulama) SSL sertifikası satın alabilirsiniz. Yalnızca şirketinizi doğrulamayı tercih ediyorsanız OV (organizasyon doğrulama) SSL sertifikaları, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ve müşterileriniz için güven verici olacaktır.

Comodo Positive SSL

10,00 $ / yıllık

%70 İndirimli

 • ANINDA TESLİMAT
 • STATİK SİTE MÜHRÜ
 • 128 / 256 Bit ŞİFRELEME
 • 1 DOMAIN'E KURULABİLİR
 • $10.000 GARANTİ
Satın Al

Comodo Positive SSL Wildcard

80,00 $ / yıllık

%70 İndirimli

 • ANINDA TESLİMAT
 • STATİK SİTE MÜHRÜ
 • 128 / 256 Bit ŞİFRELEME
 • SINIRSIZ SUB DOMAIN'E KURULABİLİR
 • $10.000 GARANTİ
Satın Al

PositiveSSL EV

89.00 $ / yıllık

%70 İndirimli

 • 1-10 GÜN ARASINDA TESLİMAT
 • DİNAMİK SİTE MÜHRÜ
 • 128 / 256 Bit ŞİFRELEME
 • 1 DOMAIN'E KURULABİLİR
 • $1.750,00 GARANTİ
Satın Al

Güçlü Şifreleme ile En İyi Koruma

Yalnızca Kurumsal Hosting Paketlerimizde Sunulan Şirketlere Özel Çözümler

ssl sertifika

SSL Sertifikası nedir?

SSL Sertifikası, bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiş, yüksek kriptoloji teknolojisine sahip bir güvenlik protokolüdür. Kelime anlamı olarak SSL, İngilizcede “Secure Sockets Layer” olarak anılan Güvenlik Yuvası Katmanı ifadesinin kısaltmasıdır.

Müşterilerinizin Güvenini Kazanın

Alan adınıza bir SSL sertifikası kurarak web sitenizin tüm tarayıcılarda güvenli işaretlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara, mevcut ve potansiyel müşterilerinize web sitenizin bir güvenlik otoritesince doğrulandığını göstermeniz ve güvenlerini kazanmanız mümkündür.

ssl section1
ssl section2

Web Sitenizi Veri Sızıntılarından Koruyun

SSL sertifikası web sitenize ait alan adınızı doğrulamanın yanı sıra alan adınız üzerinden gerçekleşen tüm veri trafiğini ileri kriptoloji teknikleri ile şifreler. SSL türüne göre 256 ya da 1024 bit şifreleme teknikleri kullanıldığı için herhangi bir veri paketinin çözümlenmesi neredeyse imkansızlaşır. Bu sayede işletmenize ya da müşterilerinize ait verilerin güvenliği üst düzeyde korunur. SSL sertifikasına sahip web sitelerinden gerçekleştirilen ödemeler ve paylaşılan kişisel verilerin, veri iletim fazında üçüncü şahısların eline geçmesi neredeyse imkansızdır.

Google Aramalarında Yükselin

SSL sertifikası kullanan web siteleri, bağımsız güvenlik denetimleri ile doğrulandıkları için usulsüz işlem, dolandırıcılık ya da spam faaliyetlerinde bulunma riskleri, SSL sertifikası olmayan web sitelerine göre çok daha düşüktür. Bu yönüyle Google, 6 Ağustos 2014 tarihinde yayınladığı açıklamaya istinaden (Google Resmi Duyurusu için tıklayın) SSL sertifikasına sahip olan web sitelerine öncelik tanımakta ve arama sonuçlarında SSL sahibi olmayan sitelere göre SEO skorlarını yükseltmektedir. Alan adınız için bir SSL sertifikası satın alarak arama sonuçlarında öne geçme şansınızı artırmanız mümkündür.

ssl section3

Sıkça Sorulan Sorular

SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta (Örneğin, web tarayıcı ve web sunucular) arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan ürünlerdir. SSL sertifikaları veri iletişimini korurken, hiç bir zaman yazdığınız kodların veya web sitenizin hack gibi sorunlara karşı güvenliğini sağlamaz.
 

RapidSSL/Rapid SSL Wildcard, Comodo Positive SSL ve GeoTrust QuickSSL Premium ürünleri için herhangi bir belge gerekmemektedir.Diğer sertifikaların onaylama süreçlerinde işletmenizin yasal varlığını kanıtlamak için bir takım belgeler (ticari sicil kaydı, adres beyanı gibi) talep edilebilmektedir.
 

Türkiye' de faaliyet gösteren tüm bankalar satışını yaptığımız sertifikaların geçerliliğini kabul etmektedir.
 

Günümüzde tüm websiteleri için SSL neredeyse zorunlu hale gelmiş durumdadır.Çünkü yaygın olarak kullanılan web tarayıcılar SSL sertifikası olmayan siteleri "Güvenli değil" ibaresi ile görüntüleyerek sitenize şüpheyle yaklaşılmasına sebep olur.SSL Güvenlik sertifikası site ile ziyaretçi arasındaki özel bilgileri şifreli ve güvenli şekilde iletir ve sitenize giriş yapan kullanıcılar yeşil kilit ikonu ile kendilerini güvende hisseder.
 

Satışını sağladığımız SSL sertifikaları bilinen bütün popüler web sunucularının tamamını desteklemektedir.
 

Belge gerektirmeyen sertifikaları satın almanız durumunda Niobe Hosting müşteri panelinizden gerekli kurulum işlemlerini yaptığınızda sertifikanız kısa bir süre içinde aktif olmaktadır. Kurulum konusunda herhangi bir işlem yapmak istemezseniz ya da hangi adımları uygulayacağınızı bilmiyorsanız teknik ekip kurulumu sizin yerinize üstlenecektir.Bazı özel nitelikli (EV) sertifika türlerinde sertifikanın teslim edilmesi gerekli bilgilerin sağlanması sonrasında 1-3 gün arasında sürebilmektedir.
 

Her sertifikanın sunduğu güvenlik düzeyi birbirine çok yakındır. Fiyat farkının sebebi SSL markasının sunduğu şifreleme mekanizmasının kırılması durumunda karşılayacağı tazminat bedeline göre değişiklikler göstermektedir. Ancak endişelenmeyin, henüz bu tür bir durum hiç yaşanmadı.
 

Hayır. SSL Güvenlik Sertifikası web sitenizi herhangi bir saldırıdan ya da hacker ataklardan korumaz. SSL Güvenlik Sertifikası özel bilgilerin iletimi sırasında bu bilgileri şifreli özel bir tünel ile sunucuya iletir. Bu yüzden sanal pos uygulamaları için tüm bankalar kredi kartı bilgilerinin iletilmesi esnasında SSL sertifikası kullanımını zorunlu kılmaktadır.
 

Ücretsiz sertifikalar ile sitenize https:// şeklinde erişim sağlanabilmektedir.Ancak bu özellik dışında ücretsiz ürünler aslında sertifikaların fiyat farklarını da belirleyen diğer tüm önemli özelliklerden yoksundur.Ücretsiz sertifikalar olası kırılmalara karşı sunulan garanti tutarı, destek ve uzun ömürlülük gibi özellikleri sunmamaktadır. Sitenizde hassas veriler topluyor ya da e-ticaret amaçlı bir kullanım sağlıyorsanız önerimiz her zaman bilgilerinize uygun olarak hazırlanmış, ücretli bir sertifikanın kullanılması yönünde olacaktır.
 

Standart SSL sertifikaları sadece satın alım esnasında belirtilen alan adı için geçerlidir ve subdomain adresleriniz varsa bu adresleri korumayacaktır. Wildcard sertifikalar ise sınırsız sayıdaki subdomain adresinizi, tek bir sertifika ile koruyarak hem maliyet hem de zaman avantajı sağlamaktadır.