Google Adsense Nedir? Google Adsense Üzerinden Para Kazanılır?

Google Adsense Nedir? Google Adsense Üzerinden Para Kazanılır?

Google adsense nedir? Google adsense ile internetten nasıl para kazanılır sizlerde merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Google Adsense Nedir?

Google adsense gelişen teknolojiyle birlikte insanların google ads aracılığı ile yayınladığı ücretli reklamları, Google adsense hizmeti ile birleştirerek orada yayınlanan reklamları google adsense ye başvuru yapıp onaylanan kişilerin sitelerinde yayınladığı reklamlardır. Google adsense reklamları sitenizin kalite, içerik ve ziyaretçi durumuna göre belirlediği tıklama başına bir ücret kazandığınız platforma google adsense denilmektedir.

Google Adsense İle İnternetten Para Kazanmak

Günümüz şartlarında internet, hayatımıza öyle bir hızlı giriş yaptı ki insanlar neredeyse vaktinin tamamını internet ortamında geçirmektedir. Teknlojinin gelişmesiyle birlikte insanlar, firmalar kendilerine ait internet sitesi kurmayı tercih eder oldular. İnsanlar artık evlerinden çıkıp mağaza mağaza gezmek yerine internetten kolayca alacaklarını arayıp bulup en uygun fiyatlara alıyorlar. Hal böyleyken internet ortamında bir kazanç olduğu aşikar.

İnternet para kazanmak istiyorsanız öncelikle Google Adsense platformunu iyi tanıyıp bilmeniz gerekmektedir. Google adsense den kazanç sağlamak istiyorsanız sizlerde makalemizi okuyarak detayları öğrenip internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google Adsense Nedir? Google Adsense Üzerinden Para Kazanılır?

Google Adsense İle İnternetten Para Kazanma

Google’ın internetten para kazanma hizmetini Google Adsense platformu, üzerinden kazanç sağlamak isteyen kişilerin bu platforma web sitelerini açtıktan sonra kayıt olarak web sitelerinden kazanç sağlayabilirler. Google adsenseden gerçekten para kazanmak istiyorsanız iyi araştırmalar yapıp öyle başvurmanız gerekmektedir aksi halde google çok önem verdiği kopya içerikli siteleri kabul etmemektedir.

Google adsense ile para kazanmak isteyenler mutlaka yaptıklarını web sitelerinin içeriğini her gün düzenli olarak girmelidirler. Oluşturdukları web siteleriyle ilgili olarak konuya hakim olmaları gerekmektedir ki kaliteli ve bilgilendirici içerikler üretilebilsin.

Para kazanmaya örnek verecek olursak sağlık sektörüyle ilgili bir web sitesi açtınız. Sağlık sektörü web sitesine ekleyeceğiniz içerikleri seçerek insanları gerçekten bilgilendirici kaliteli içerikler yayınlarsanız google sitenize daha çok değer verecek ve daha çok ziyaretçi yollayacaktır. Eğer web siteniz reklam yerleşimini de iyi yaptıysanız mutlaka bir süre sonra kazanç elde etmeye başlayacaksınız.

Hazırladığınız web siteniz de seo ya da önem vermeniz gerekmektedir. İçeriklerinizi hazırlarken seo uyumlu içerikler hazırlayarak arama motorlarından daha fazla ziyaretçi elde etmiş olursunuz.

İlgili İçerik: Seo Uyumlu İçerik İçerik Nasıl Hazırlanır?

Google Adsense den kazandığınız parayı belirttiğiniz banka hesabınızı 200 tl üstü olması halinde her ay hesabınıza düzenli olarak göndermektedir. Google alt limit olarak şu anda 200 tl minimum limit belirlemiştir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra belirlediğiniz banka hesabına teyit amaçlı küçük bir miktar para gönderdikten sonra onu doğrulamanızı ister ve ardından kazançlarınızı düzenli olarak onaylanan banka hesabınıza gönderir.

Google Adsense Nedir? Google Adsense Üzerinden Para Kazanılır?

İnternet Siteniz Google Adsense Reklamları Eklemek İçin Yeterince Kaliteli Mi?

Google adsense de gerçekten para kazanmak istiyorsanız web sitenizin bazı özelliklerini iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Bunlar nedir diyorsanız?

 1. Web sitenizin url’i kısa mı? Google ın istediği şartları sağlıyormu?
 2. İçerikleriniz gerçekten özgün mü?
 3. Reklam yerleşimini iyi yaptınız mı?
 4. Ziyaretçi trafiğiniz organik mi?
 5. İçeriğiniz seo uyumlu olarak hazırlandımı?
 6. Web siteniz de kullandığınız tema seo ve google reklamlarına uygun mu?

Web sitenizin temasını seo uyumlu, hızlı ve google reklamlarına uygun olarak seçmelisiniz ki insanlar o reklamlara zorla değil kendi istekleriyle tıklamalıdır. Seo uyumlu web sitenizin olması sitenize gelen ziyaretçi sayısı artırır. Web sitenizin hızlı olması da çok büyük etkendir. Neden derseniz web sitenizin hızlı olması hızlı açılması insanların hoşuna gider. Hızlı web siteleri insanları yormadığı için insanları sıkılıp hemen sitenizden çıkmaz bu da size güzel bir kazanç sağlar.

Google reklam yerleşimi iyi yapılmalıdır. Eğer web sitenizde görsel ağırlıklı içerikler ve makaleler paylaşıyorsanız google ın metin reklamlarını kullanmanız gerekmektedir. Eğer metin ağırlıklı içerikler paylaşıyorsanız da görsel reklamları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Sizlerde eğer internetten para kazanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda maddeler halinde belirtiyor olacağız.

 1. Alan adı satın almak
 2. Hosting satın almak
 3. Tema seçimi yapmak
 4. İçerik eklemek
 5. Google search console kaydı ve google analytics kaydı yapmak
 6. Siteniz belirli hite ulaştıktan sonra google adsense başvuru yapmak

Yukarı belirtilenleri yaptıktan sonra google adsense başvurunuzu yaptıktan sonra sitenize reklam yerleşimini yapıp para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İçeriğimizi beğendiyseniz yorum yazmayı unutmayınız 🙂

Yorum Yaz

 • İçerik Kalitesi