Trendyol’dan Para Kazanmak

Trendyol'dan Para Kazanmak

Trendyol’da Para Nasıl Kazanılır adlı bu makalemizde sizlere Trendyol’dan para kazanmak hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Siz de konumuzu inceleyebilir ve Trendyol’dan nasıl para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak isteyenler için bir çok yöntem bulunmaktadır. İnternetten hizmet satışı yaparak, e-ticaret ile internette ürünler satarak, markalara da influencer danışmanlık vererek internetten gelir edebileceğiniz başlıca yerlerdendir.  Günümüzde internetten para kazanmak isteyen kişilerin bir çoğu trendyol’dan da para kazanmak için sosyal medya üzerinden link paylaşımı yaparak gelir ortaklığı kurarak para kazanmaktadır.

Trendyol İle İş Birliği Nasıl Yapılır?

Trendyol ile iş birliği yapmak isteyenlerin kişilerin ilk olarak Trendyol Partner üzerinden başvuru oluşturması gerekmektedir. Şu an için Trendyol’dan para kazanmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bazı alt kuruluşları Trendyol pazaryeri, Trendyol yemek, Trendyol emlak ve Trendyol market olmak üzere 4 alt kuruluştan oluşmaktadır.

Başvuruyu yapan kişiler Partner Trendyol’a giriş yapması ve Trendyol ile iş birliği yapacakları hizmeti seçerek başvuruyu tamamlaması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak istemeyen fakat Trendyol’dan para kazanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı bir iş birliği yöntemi ise Afilliate Marketing dir.

Affiliate marketing, satış ortaklığı olarak bilinen bir pazarlama aracıdır. Bu sistemin amacı satış platformlarının ürünlerini tıklama başına belirlenen ücretlerler programa katılan kişilere ödemeler yapılır.

Trendyol'dan Para Kazanmak

Trendyol Influencer Başvuru Şartları

Trendyol ile iş birliği yaparak para kazanmak isteyen kişilere Influencer denilmektedir. Trendyol Influencer başvurusu yapmak isteyenlerin de belirli başvuru şartlarını sağlaması gerekiyor.

  1. Trendyol Influencer sistemi şu an Instagram üzerinden yönetildiği için kişilerin takipçi sayısının minimum 10k üzerinde olması gerekmektedir.
  2. Takipçilerinizin tamamının organik gerçek takipçiler olması gerekmtektedir.
  3. Trendyol’daki takipçilerin ve etkileşimlerin organik olması gerekir.
  4. Influencer olarak Trendyol ile çalışacak olan kişilerin bir ajans ya da şirket ile çalışması gerekir ya da kişilerin satış yaptıkları bir hesaplarının olması gerekiyor. Faturalandırma için kesinlikle olması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartları sağlayanlar Trendyol Influencer Başvurusu yapabilmekte ve Trendyol ile iş birliği yaparak para kazanmaya başlayabilir.

Trendyol'dan Para Kazanmak

Trendyol İş Birliği Ne Kazandırıyor?

Trendyol ile iş birliği yapmayı düşünenlerin bu ortaklıktan ne kadar para kazanacağını merak etmesidir. Trendyol satış ortaklığı ile para kazanmanın belirli bir limiti yok. Ne kadar satış olursa o kadar çok kazanç olur. Bu da sizin getireceğiniz müşteriye bağlıdır.

Instagram dan Trendyol link ile para kazanma sistemi ile gelir elde etmek isteyen kişiler elektronik kategorisinde satışı yapılan ürünler için %2 oranında komisyon ödemesi almaktadır. Bunun yanı sıra diğer tüm kategorilerde ise komisyon oranın %15 olduğunu söylemek mümkündür. Paylaşılan ürünlerin linki dışında olan ve Trendyol’dan alınan her ürün için de Trendyol iş ortaklığı programına katılanlardan %5 oranında komisyon almaktadır.

Instagram Trendyol Link Para Kazanma sistemi ile gelir elde etmek isteyen Influencerların elde ettiği gelir karşılığında bir fatura kesmesi gerekmektedir. Bununla alakalı bir muhasebeciden yardım almanız faydanıza olacaktır. Çünkü alınan ödemeler için trendyola fatura kesmek zorunda olduğunuzu bilmenizi isteriz.

 

Yorum Yaz

  • İçerik Kalitesi