Instagram Hesabı Silme ve Hesap Dondurma

Instagram Hesabı Silme ve Hesap Dondurma

Instagram hesabı silme ve instagram hesabı dondurma işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız bu konumuzda detaylıca anlatacağız. Instagram günümüzde yüz milyonları aşan kullanım oranıyla en büyük sosyal mecralardan biri. Bu mecrada her gün milyonlarca fotoğraf ya da video paylaşılırken bu gönderilere de yine milyonlarca beğeni geliyor. Fakat Instagram’da yer almaktan artık sıkıldıysanız ve hesabınızı dondurmak ya da silmek istiyorsanız size bu yazımızda yardımcı olacağız.

Öncelikle hesabı dondurma ve hesabı kalıcı olarak silme seçeneklerinin ayrı ayrı işlemler olduğunu hatırlatmamızda yarar var. Yani eğer bir süreliğine uzaklaşmak istiyorsanız hesabınızı dondurabilir ya da kalıcı olarak silerek bir daha geri dönemeyecek şekilde hesabınızı silebilirsiniz.

Instagram Hesabı Dondurma

bilgisayardan instagram hesap dondurma

İlk önce hesabınızı dondurma işleminden bahsedelim; bunun için öncelikle https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ adresi üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

Daha sonra çıkacak olan ekrandan hesabınızı kapatma nedeninizi seçmeli ve şifrenizi girmelisiniz. Bu işlemlerden sonra altta bulunan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Hesabınızı bu şekilde kapatmış olacaksınız.

Hesabınızı dondururken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlar;

  • Hesabınızı haftada sadece bir kere kapatabilirsiniz.
  • Tekrar hesabınızı açmak istiyorsanız en son kullandığınız kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru bir şekilde girmelisiniz. Yoksa tekrar hesabınızı aktif edemeyebilirsiniz.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Silme

kalıcı instagram silme işlemi

Eğer Instagram kullanmaktan sıkıldıysanız ya da farklı nedenlerle tamamen hesabınızı silmek istiyorsanız bu da mümkün. Bunun için de https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/ adresini kullanmanız ve buradan hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Giriş yaptıktan sonra size hesabınızı neden sildiğinizi soran bir kutucuk göreceksiniz. Buradan size uygun olanını seçebilir, daha sonra şifre istenen kısma şifrenizi girerek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Eğer Instagram hesabınızı kalıcı olarak silecekseniz içerisinde bulunan fotoğraf ya da videoları yedeklemenizi öneririz.

Telefondan Instagram Hesabı Silme

Tüm bu işlemler bilgisayar üzerinden hesabınıza girerek yapabileceğiniz işlemlerdi. Eğer aynı işlemleri Instagram mobil üzerinden yapmak isterseniz de “Ayarlar” kısmında bulunan “Yardım- Yardım Merkezi- Hesap İşlemleri” adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Yorum Yaz

  • İçerik Kalitesi